Четвер
25.04.2024
01:33
Головна
Таємниці Всесвіту Вітаю Вас Гость | RSS Реєстрація
Вхід
Меню сайту

Наше опитування
На скільки балів ви оцінюєте сайт?
Всього відповідей: 142

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Архив новин
    Відповідно до нових підрахунків, проведених вченими  Каліфорнійського університету в Берклі, розмір твердого ядра Юпітера  зменшується. Якщо це дійсно так, то стає зрозуміло, чому атмосфера  планети може бути більш насичена важкими металами, ніж це  передбачалось.

    Вважається, що планети-гіганти на зразок Юпітера чи Сатурна спочатку  були твердими тілами з каменю та льоду. Коли їхня маса перевищила  приблизно 10 мас Землі, вони почали притягувати газ із туманності, у якій  з'явилися самі. У результаті у них утворилися густі атмосфери переважно  з водню та гелію.

    Цікаво, що, відповідно до деяких підрахунків, ядро Юпітера важить    майже у 10 разів більше Землі, у той час, як маса ядра Сатурна може    перевищувати масу нашої планети у 15-30 разів. При цьому сам Юпітер    важить майже у 2,5 рази більше, ніж всі інші планет ... Читати далі »
Переглядів: 538 | Додав: salceson | Дата: 27.12.2011 | Коментарі (0)

    Космічний корабель "Союз ТМС-03М" в 21:19 за київським часом успішно пристикувався до модуля "Рассвет" російської частини Міжнародної космічної станції. Про це повідомляється на офіційному сайті "Роскосмосу".

    "Союз" доставив на МКС новий екіпаж - російського космонавта Олега Кононенко, астронавта Європейського космічного агентства Андре Кауперса і американського астронавта Дональда Петтіта. Як уточнює РІА Новини, для Кононенко і Кауперса космічний політ став другим у кар'єрі, тоді як американець відправився на орбіту втретє.

Новоприбулі космонавти перейдуть на МКС після 24:00 за київським часом, де їх зустрінуть російські космонавти Антон Шкаплеров та Анатолій Іванишин і астронавт NASA Деніел Бербанк.

    Згідно з планом, новий екіпаж проведе на Міжнародній космічній станції 147 діб. За цей час космонавти проведуть більше сотні різних досліджень, у тому числі, на початку лют ... Читати далі »

Переглядів: 647 | Додав: salceson | Дата: 23.12.2011 | Коментарі (0)

     У 2014 році Європейське космічне агентство планує перше випробування свого  безпілотного космічного корабля IXV Intermediate eXperimental Vehicle.

     Космічний корабель, здатний в автономному режимі спуститися з низької орбіти, стане  основним європейським транспортним засобом для виведення вантажів у космос і  обслуговування космічної інфраструктури.

     Перший запуск відбудеться за допомогою ракети-носія Vega з європейського космодрому  у Французькій Ґвіані. Корабель IXV виконає політ по суборбітальній траєкторії та здійснить  автоматичний спуск, начебто у процесі повернення з низької навколоземної орбіти. Після  виконання всіх завдань випробувального польоту IXV на парашуті опуститься у Тихий  океан. Потім його підберуть, відновлять і підготують до наступного запуску.

     Апарат досягне висоти близько 45 ... Читати далі »
Переглядів: 559 | Додав: salceson | Дата: 23.12.2011 | Коментарі (0)

  У середу, 21 грудня, з космодрому Байконур на Міжнародну космічну станцію відправився корабель "Союз ТМА-03М" з трьома космонавтами на борту, повідомляється на сайті Роскосмосу.

  Старт ракети-носія "Союз-ФГ" пройшов штатно і в розрахунковий час (17:16 по Москві). Через 528 секунд польоту "Союз ТМА-03М" успішно відокремився від ракети-носія і вийшов на проміжну орбіту. Стиковка "Союзу" з МКС запланована на 19:22 23 грудня.

   На борту корабля перебувають космонавт Роскосмоса капітан корабля Олег Кононенко, астронавт Європейського космічного агентства космічний інженер Андре Кауперс і астронавт NASA також космічний інженер Дональд Петтіт. Їх дублерами виступали космонавт Роскосмоса Юрій Маленченко, астронавт NASA Суніта Вільямс і астронавт японського космічного агентства JAXA Акіхіко Хошіде.

    Місія нового екіпажу МКС розрахована на 147 діб. Зараз на станції знаходяться космонавти Роскосмоса Антон Шкаплеров та ... Читати далі »
Переглядів: 540 | Додав: salceson | Дата: 23.12.2011 | Коментарі (0)

   Вчені з NASA проговорилися про новий телескоп

   Вчені, що працюють в NASA, розповіли в інтерв'ю порталу Universe Today про те, що Американське космічне агентство розглядає можливість створення легкого телескопа ZEBRA, який можна буде без проблем встановлювати на апарати, що відправляються в глибокий космос.

   За словами Джеймі Бока і Чарлі Бейкмана, подібний телескоп має сенс запускати на відстані понад 6 астрономічних одиниць (астрономічна одиниця дорівнює середній відстані від Землі до Сонця) від нашого світила - це приблизно орбіта Юпітера.

   Вчені говорять, що подібний телескоп не зміг би замінити більш серйозні проекти, як, наприклад, "Джеймс Вебб", проте, дозволив би скорегувати наземні спостереження. Справа в тому, що в спостереженні об'єктів з навколоземного простору заважає так зване зодіакальне світло - світіння, що є наслідком розсіювання сонячного світла на ... Читати далі »
Переглядів: 709 | Додав: salceson | Дата: 20.12.2011 | Коментарі (0)

   Група вчених повідомила про виявлення найбільшої з відомих на сьогодні чорних дір.  Астрономи говорять, що знайдена ними діра за розмірами значно перевершує всі раніше  виявлені схожі об'єкти. Увагу дослідників даний об'єкт приковує не тільки своїми розмірами,  але і тим, що виходячи із сучасних наукових теорій такої гігантської чорної діри не повинно  існувати - відцентрові сили повинні були б просто розірвати її на частини.

   Як можна припустити, виявлена надмасивна чорна діра, як і інші схожі об'єкти,  розташовується у центрі однієї з галактик. Як правило, надмасивні чорні діри мають масу від  декількох мільйонів до мільярда сонячних мас. Найбільша з відомих на сьогодні чорних дір  має масу 6,3 млрд сонячних мас. Вона розташована у галактиці Messier 87.

   Однак зараз дослідники стверджують, що їм вдалося знайти ще більш грандіозний об'єкт, ... Читати далі »

Переглядів: 579 | Додав: salceson | Дата: 19.12.2011 | Коментарі (0)

У ході недавньої презентації фахівці NASA розповіли про епохальні зміни, які обіцяє людству технологія низькоенергетичної ядерної реакції (LENR).

Результати тривалої наукової праці NASA свідчать про те, що низькоенергетична ядерна реакція з виділенням мінімуму гамма-випромінювання можлива, хоча і не є холодним термоядерним синтезом. На думку вчених NASA, LENR – це, скоріш за все, явище, пов'язане з резонансом водню у/на металевій ґратці. Таким чином у NASA вважають, що дотепер одержати експериментальні докази холодного термоядерного синтезу не вдавалося, включаючи нашумілий пристрій Андреа Россі, що так і не дозволив NASA провести повномасштабне тестування свого «реактора», пославшись на витік води і пари з 30-літрової ємності.

Проте, фахівці NASA бачать великі перспективи LENR, що використовує як паливо нікель і водень. Правда, роботи уцьому напрямку ведуться вже більше 18 років, і поки ніяких конкретних результатів немає. Д ... Читати далі »
Переглядів: 1509 | Додав: salceson | Дата: 18.12.2011 | Коментарі (0)

     Астрономи виявили на стику сузір'їв Лебедя і Ліри незвичайну планету,  яка обертається відразу навколо двох зірок і на її небі сходять і  заходять два світила, як і на вигаданому Татуїні - батьківщині Люка  Скайуокера, головного героя кіноепопеї Зоряні війни.


 Група вчених під керівництвом Лоренса Дойла з Інституту SETI (проблем  пошуку позаземних цивілізацій) в місті Маунтен В'ю (США) виявила  Татуїн, проаналізувавши дані, отримані телескопом Кеплер, і  опублікувала результати своєї роботи в журналі Science. Знахідка Дойла  і його колег отримала планетарний індекс Кеплер-16b.

 Як зазначають автори статті, на цьому схожість з "справжнім" Татуїном  закінчуються: Кеплер-16b є газовим гігантом, на якому панує холод –  середня температура його поверхні не перевищує мінус 73 градуси за  Цельсієм.

Дойл та його колеги виявили Та ... Читати далі »
Переглядів: 531 | Додав: salceson | Дата: 16.09.2011 | Коментарі (0)

    Європейське космічне агентство почало випробування обладнання для польотів на Марс на півдні Іспанії в провінції Ріо Тінто
В минулому тут був центр гірничодобувної промисловості.

   Незвичайна геологія і хімічний склад порід роблять цю місцевість дуже схожою на Червону планету. Дослідники випробовують різні апарати для майбутніх експедицій. Зокрема, імітатор марсіанського скафандра. Він оснащений системою життєзабезпечення, що захищає людину від вкрай несприятливого зовнішнього середовища. Низькі температури, непридатна для дихання атмосфера і космічна радіація - це лише деякі з факторів, з якими доведеться зіткнутися людям на поверхні Марса. До першої експедиції на червону планету може минути ще чимало часу. Втім вчені не втрачають оптимізму - вже зараз існує багато технологій, готових до використання на Червоній планеті.
Переглядів: 498 | Додав: salceson | Дата: 27.04.2011 | Коментарі (0)


Сонце — центральне і наймасивніше тіло Сонячної системи. Його маса приблизно в 333 000 раз більша за масу Землі та у 750 разів перевищує масу всіх інших планет, разом узятих. Сонце — могутнє джерело енергії, яку воно постійно випромінює в усіх ділянках спектра електромагнітних хвиль — від рентгенівських і ультрафіолетових променів до радіохвиль. Це випромінювання дуже впливає на всі тіла Сонячної системи: нагріває їх, позначається на атмосферах планет, дає світло й тепло, необхідні для життя на Землі.

    

Меркурій — найближча до Сонця велика планета Сонячної системи. За ... Читати далі »

Переглядів: 553 | Додав: salceson | Дата: 26.04.2011

« 1 2 ... 8 9 10
Форма входу

Пошук

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Хмаринка тегів

Block title


Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz