Четвер
25.04.2024
19:06
Головна
Таємниці Всесвіту Вітаю Вас Гость | RSS Реєстрація
Вхід
Меню сайту

Наше опитування
На скільки балів ви оцінюєте сайт?
Всього відповідей: 142

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Архив новин

     Мабуть, не варто нагадувати нашим читачам, якою загрозою для космічних апаратів, станцій і астронавтів є космічне сміття, і ця проблема дуже яскраво була продемонстрована у науково-фантастичному фільмі "Гравітація"  який не так давно вийшов на екран. Розуміючи загрозу, яку несе космічне сміття, космічні агентства різних країн, у тому числі NASA і Європейське космічне агентство (ЄКА) розробляють програми з очищення близького космічного простору від сміття. Але прибирання космічного сміття з використанням спеціалізованих космічних апаратів є справою вкрай дорогою і нездійсненною на сьогоднішній день з економічної точки зору, тому все, що можуть робити космічні агентства - це відстежувати частини космічного сміття, 73% з яких знаходяться на низькій навколоземній орбіті, і прокладати безпечні траєкторії польотів космічних апаратів. ... Читати далі »
Переглядів: 756 | Додав: salceson | Дата: 21.01.2014

     У п'ятницю, 27 грудня 2013 року, о 17:00 за московським часом два російських космонавта, командир експедиції МКС-58 Олег Котов і бортінженер Сергій Рязанський, покинули повітряний шлюз "Пірс" і вийшли у відкритий космос, маючи кілька завдань по монтажу і демонтажу обладнання, розміщеного на зовнішніх конструкціях космічної станції. Цей вихід у відкритий космос завершився в суботу, 28 грудня 2013 року, в 1:07 за московським часом, а загальний час перебування космонавтів у космічному просторі склав 8 годин і 7 хвилин. Цей час став новим рекордом за тривалістю перебування у відкритому космосі російських космонавтів, який побив рекорд в 7 годин і 29 хвилин, встановлений бортінженерами Федором Юрчіхіним і Олександром Місуркіним 17 серпня 2013 року. ... Читати далі »
Переглядів: 723 | Додав: salceson | Дата: 02.01.2014

     Після 12-хвилинного маневрування на навколомісячній орбіті посадковий модуль китайського місячного апарату chang'e-3, у вантажному відсіку якого перебував місяцехід Yu Tu (Нефритовий кролик), почав процедуру посадки на поверхню Місяця, яка була успішно завершена в суботу, 14 грудня 2013 року, о 13:11 за часом Гринвіцького меридіана. Після посадки спусковий модуль встановив зв'язок з Землею, використовуючи радіохвилі X-діапазону, розгорнув свої сонячні батареї і почав зарядку акумуляторних батарей місяцеходу Yu Tu, який був спущений на поверхню Місяця майже через сім годин після моменту посадки. ... Читати далі »
Переглядів: 815 | Додав: salceson | Дата: 22.12.2013 | Коментарі (0)

     Місяць має величезний вплив на Землю і на все живе на нашій планеті, він змінює напрям морських течій, що визначають кліматичні умови на нашій планеті, вночі він досить добре освітлює поверхню, та й просто є окрасою нічного неба. А в недалекому майбутньому Місяць може забезпечити енергією всіх земних споживачів, зробивши неактуальною існуючу енергетичну систему. Це може стати реальністю завдяки грандіозним планам японської компанії Shimizu Corporation, розташованої в Токіо, які збираються розгорнути вздовж місячного екватора величезну сонячну електростанцію Luna Ring, яка буде представляти собою пояс сонячних батарей, шириною 400 кілометрів.

     Ця величезна сонячна батарея, довжиною майже 11 тисяч кілометрів, буде вир ... Читати далі »
Переглядів: 708 | Додав: salceson | Дата: 22.12.2013

     Китайське космічне агентство здійснило успішний запуск місії chang'e-3, кінцевою метою якої є посадка на поверхню Місяця космічного апарату, який доставить туди автоматичний апарат-місяцехід. Ця пара дослідницьких апаратів забезпечена сімома науковими інструментами, призначеними для спостережень за космосом і збору даних на місячній поверхні. Запуск ракети-носія Long March 3B було здійснено в неділю, 1 грудня 2013 року, о 17:30 за часом Гринвіцького меридіана,  ракета стартувала з майданчика LC2 Launch Complex Центру запуску супутників Січан (Xichang Satellite Launch Center), розташованого на південному заході Китаю. ... Читати далі »
Переглядів: 836 | Додав: salceson | Дата: 08.12.2013

     Перший індійський марсіанський апарат Mangalyaan, що в перекладі з хінді означає "марсіанський апарат", який був запущений в космос 5 листопада 2013 року, здійснив ряд маневрів на навколоземній орбіті, що дозволили йому в неділю набрати необхідну швидкість, покинути "зону впливу" Землі і лягти на курс, що зрештою приведе його до зустрічі з Марсом. Згідно з інформацією, опублікованою представниками індійської Організації космічних досліджень (Indian Space Research Organization, ІSRO), останнім маневром, який виконав апарат Mangalyaan, було 20-хвилинне включення основного двигуна апарату, що додало йому швидкість, достатню для виходу з навколоземної орбіти. ... Читати далі »

Переглядів: 630 | Додав: salceson | Дата: 08.12.2013

     26 листопада 2013 року керівники місії Curiosity оголосили про те, що марсохід повернувся до виконання запланованих наукових операцій після вимушеної шестиденної перерви, яка знадобилася для діагностики та усунення проблем в енергетичній системі апарату, пов'язаних з виникненням так званого "м'якого" короткого замикання. "М'яке" коротке замикання представляє собою витік деякої кількості електричної енергії через який-небудь матеріал, який частково проводить електричний струм, тобто має відносно високий електричний опір. Енергетична система і електроніка марсохода Curiosity спроектовані з достатнім рівнем надмірності, що дозволяє апарату без труднощів впоратися з подібними труднощами, ... Читати далі »
Переглядів: 639 | Додав: salceson | Дата: 08.12.2013

     Пристрій, свого роду гармата, встановлена на борту Міжнародної космічної станції (МКС), була вперше приведена в дію і успішно впоралося з покладеним на неї завданням. Цей пристрій має назву J-SSOD і він закріплений на роботизованому маніпуляторі японського модуля станції Kibo. Але не варто хвилюватися, цей пристрій не стріляє ні звичайними снарядами, ні лазерними променями, ні фотонними торпедами, захищаючи Землю від космічних кораблів агресивно налаштованих прибульців. Завдання цього пристрою більш мирне і полягає воно в запуску на орбіту мініатюрних штучних супутників.

     Абревіатура J-SSOD розшифровується як JEM Small Satellite Orbital Deployer, згідно інформації, наданої японським космічним агентством JAXA (Japan ... Читати далі »
Переглядів: 646 | Додав: salceson | Дата: 25.11.2013

      21 листопада 2013 року о 09:10 за київським часом в рамках програми «Дніпро» з пускової бази «Ясний» (Оренбурзька область, Російська Федерація) відбувся пуск ракети-носія «Дніпро», яка вивела на орбіту космічні апарати восьми країн-замовників, а саме: DubaiSat-2 (ОАЕ), SkySat-1, AprizeSat-7/8 (США), GOMX-1 (Данія), WNISat (Японія), BRITE-Poland (Польща), контейнери ISIPod (Нідерланди) з космічними апаратами Cubesat, STSat-3 (Корея), UniSat-5 (Італія) та блок перспективної авіоніки БПА-3 (Україна). ... Читати далі »
Переглядів: 540 | Додав: salceson | Дата: 23.11.2013


     Робота дослідницьких апаратів біля і на поверхні інших планет ускладнена тим, що в разі виникнення будь-якої несправності в радіусі кількох мільйонів кілометрів не знайдеться жодного механіка або електрика, здатного усунути цю несправність. Єдиним доступним способом усунення несправностей будь-якого характеру є дистанційне виявлення причин їх виникнення і відключення того що вийшло з ладу. В минулу неділю марсохід Curiosity потрапив у подібну ситуацію, пов'язану з неполадками в його системі електропостачання, що змусило перервати процес пересувань марсохода і виконання ним наукових дослідницьких операцій. ... Читати далі »

Переглядів: 567 | Додав: salceson | Дата: 23.11.2013

« 1 2 3 4 ... 9 10 »
Форма входу

Пошук

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Хмаринка тегів

Block title


Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz