Середа
24.04.2024
19:31
Головна
Таємниці Всесвіту Вітаю Вас Гость | RSS Реєстрація
Вхід
Меню сайту

Наше опитування
На скільки балів ви оцінюєте сайт?
Всього відповідей: 142

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Архив новин
     Створена у січні 2012 року міжнародна група вчених та інженерів приступила до  реалізації проекту NEOShield. Протягом наступних трьох з половиною років вона буде  працювати над розробкою засобів захисту Землі від зіткнення з астероїдами.

     Точна дата останнього падіння великого астероїда на Землю невідома. Але поверхня  нашої планети досі зберігає сліди космічних бомбардувань, на зразок 6-км кратера  Nordlinger Ries у Баварії.

     У цілому 13 організацій із числа дослідницьких інститутів і промислових компаній будуть  спільно досліджувати технології запобігання ударів астероїдів і комет, зокрема, способи  використання спеціальних космічних апаратів, що відведуть астероїди з небезпечсної  траекторії руху.

     На траєкторії зближення з Землею астероїди зазвичай мають швидкість від 5 до 30 кілометрів за секунду. Існ ... Читати далі »

Переглядів: 587 | Додав: salceson | Дата: 24.02.2012 | Коментарі (0)

Роскосмос разом із Європейським космічним агентством (ESA) планує відправити міжпланетну станцію до Ганімеда. Про це 24 січня заявив голова НВО імені Лавочкіна Віктор Хартов, виступаючи на "Корольовських читаннях".

"Цікава місія, можливість відправлення якої розглядається зараз нами разом із Європейським космічним агентством. Це проект вивчення одного із супутників Юпітера - Ганімеда. Це буде, очевидно, спільний проект", - цитує агентство Хартова.

За його словами, нещодавно Європейське космічне агентство розглядало варіант відправлення апарата на інший супутник Юпітера - Європу. Однак згодом було виявлено, що на супутнику "наджорстока радіація" і приладів, які б могли працювати у таких умовах, не існує. Також ESA збентежила дорожнеча проекту.

Крім заяви про відправлення місії на Ганімед, Хартов розповів, що російські вчені не відмовилися від планів одержати ґрунт із Фобоса, тому (поки тільки у теорії) вони розра ... Читати далі »
Переглядів: 499 | Додав: salceson | Дата: 25.01.2012 | Коментарі (0)

     Космічний телескоп "Хаббл" сфотографував найбільш віддалене протоскупчення галактик, з відомих на даний момент. Про це вчені, які працюють з телескопом, доповіли на черговій конференції Американського астрономічного товариства.      

     Новий об'єкт, що отримав назву BoRG 58, він розташовується на відстані 13,1 мільярда світлових років від Землі, і складається всього з п'яти галактик. Для порівняння, скупчення Вірго, центр якого розташований на відстані майже 60 мільйонів світлови ... Читати далі »

Переглядів: 554 | Додав: salceson | Дата: 11.01.2012 | Коментарі (0)

      Гігантське скупчення ACT-CL J0102-4915 виявилося двома скупченнями. До такого висновку прийшли вчені,які виклали свої результати на щорічному з'їзді Американського астрономічного товариства. 

      Скупчення ACT-CL J0102-4915, відоме також як Ель Гордо (El Gordo, що перекладається, як товстун), розташовується на відстані близько 7 мільярдів світлових років від Землі. Спочатку воно було виявлено в результаті вивчення реліктового випромінювання 6-метровим телескопом ACT.

      Гігантський об'єкт (а також ще 22 дрібніших скупчення) був знайдений завдяки ефекту Сюняева-Зельдовича, суть якого полягає в наступному: реліктові фотони взаємодіють з газом в масивних скупченнях, що призводить до спотворення спектра самого реліктового випромінювання.

     В рамках роботи вчені використовували дані спостережень об'єкта телескопом Європейської південної обсерваторії VLT в оптичному діапазоні і космічним телескопом Chandra - в рентгенівському. На підставі зібраних даних, дослідники змогли оцінити масу скупчення, яка складає два квадрильйона (2 x 1015) сонячних. ... Читати далі »

Переглядів: 546 | Додав: salceson | Дата: 11.01.2012 | Коментарі (0)

      Марсохід Opportunity зупинився на зимову стоянку. Про це повідомляється на офіційному сайті місії.

      Апарат припаркований на північному схилі кратера Індевор. Місце отримало неофіційну назву гавань Грілі на честь померлого в 2011 році геолога Рональда Грілі, що входив в команду вчених, що працюють з апаратом. У бухті апарат проведе кілька місяців. Самого кратера він досяг влітку 2011 року після трьох років шляху.

     Для марсохода ця зима стане вже п'ятою, проведеною на Червоній Планеті. Раніше вчені спеціально не вибирали місце для стоянки апарату. Opportunity знаходиться ближче до екватора, ніж Spirit, і через це його сонячним батареям раніше завжди вистачало світла. Тепер батареї покрилися товстим шаром пилу, тому апарат довелося поставити на похилій поверхні так, щоб вони отримували якомога більше сонячних променів.

      Під час стоянки марсохід буде продовжувати займатися науковою роботою. Так, вчені планують зібрати дані про найменші коливання в обертанні планети - ці коливання повинні пролити світло на внутрішній устрій Марса. Крім цього апарат буде вивчати оточуючу його породу за допомогою маніпулятора. ... Читати далі »

Переглядів: 529 | Додав: salceson | Дата: 11.01.2012 | Коментарі (0)

     

      Астрофізики виявили залишки ненароджених зірок. Стаття вчених прийнята до публікації в Astronomy and Astrophysics.

      Об'єктом дослідження вчених виступала туманність Трубка, розташована на відстані 600-700 світлових років від Землі в сузір'ї Змієносець. Ця туманність відрізняється темним кольором і майже повною відсутністю зірок - через це вона добре виділяється на світлому фоні.

    &nbs ... Читати далі »

Переглядів: 573 | Додав: salceson | Дата: 09.01.2012 | Коментарі (0)

      Дослідники NASA розробляють пристрій, що нагадує гарпун і створений для  «відловлювання» невеликих космічних тіл. Пристрій приводиться у дію вибуховою  речовиною, протинає комету і повертається на космічний апарат. Вчені NASA, які зараз  тестують пристрій, вважають цей метод найпростішим способом добування крижаних  космічних тіл для вивчення у лабораторіях. 

      Так як у комет дуже мала гравітація - можливо, одна мільйонна від сили тяжіння Землі,  - приземлення дослідницької місії на поверхню об'єкта може стати проблемою. Але  нескладно знаходитись поруч із кометою, навіть у межах 5 метрів, говорить керівник  проекту Джо Нут із Центру космічних польотів NASA імені Годдарда у Меріленді.

«Якщо припустити, що ви знаходитесь в якомусь невеликому космічному апараті на відстані 10 метрів від комети, при цьому всі системи керування і двигуни виключ ... Читати далі »
Переглядів: 667 | Додав: salceson | Дата: 05.01.2012 | Коментарі (0)

     Два зонди Американського космічного агентства для вивчення гравітації Місяця GRAIL-A і GRAIL-B вийшли на орбіту земного супутника. 

     Два зонди GRAIL (Gravity Recovery and Interior Laboratory), у завдання яких входить складання точної карти гравітаційного поля Місяця, були запущені 10 вересня. На дорогу до Місяця по складній економічній траєкторії їм знадобилось 3,5 місяці.

     Обидва місячних зонди, вартістю півмільярда доларів, запрограмовані вести свої дослідження автономно, без постійного контролю фахівців із Землі. У найближчі два місяці апарати будуть поступово "стягувати" свої орбіти, наближаючи їх до кругової.
     
Починаючи з березня 2012 року апарати будуть протягом 82 днів обертатися навколо Місяця на висоті 55 кілометрів над поверхнею супутника. Вони будуть синхронно передавати на Землю телеметричні дані.

     Ка ... Читати далі »
Переглядів: 571 | Додав: salceson | Дата: 03.01.2012 | Коментарі (0)

     Астрофізики виявили в протопланетних дисках навколо зірок в  сузір'ї тільця теплий водяний пар. Це перше відкриття такого роду.  Стаття дослідників з'явиться в журналі Astronomy and  Astrophysics, а її препринт доступний на сайті arXiv.org.

     В рамках роботи учені провели спектральний аналіз  випромінювання декількох десятків зірок. Інформація про  випромінювання була отримана за допомогою спектрометра PACS  (Photodetector Array Camera and Spectrometer), розташованого на  борту космічної обсерваторії "Гершель". У шести ... Читати далі »

Переглядів: 633 | Додав: salceson | Дата: 28.12.2011 | Коментарі (0)

     В рамках проекту, фінансованого НАСА, вчені з Орегона взяли мікроби  з льоду в лавовій трубці в Каскадних горах (північний захід США).  Знайдені мікроби переносять температуру близько нуля, а також живуть  в умовах низького рівня кисню і відсутності органічної їжі.

     В таких умовах їх метаболізм відбувається завдяки окисленню заліза в  породоутворюючому мінералі олівіні. Олівін поширений в лавових  трубках. Завдяки цим факторам цілком можливо, що мікроорганізми  можуть жити під поверхнею Марса та інших планет, вважають  дослідники.

     За словами Емі Сміт з Університету штату Орегон, знайдені мікроби є  представниками одного з найбільш поширених роді ... Читати далі »

Переглядів: 557 | Додав: salceson | Дата: 27.12.2011 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 7 8 9 10 »
Форма входу

Пошук

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Хмаринка тегів

Block title


Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz