Четвер
28.03.2024
20:23
Головна
Таємниці Всесвіту Вітаю Вас Гость | RSS Реєстрація
Вхід
Меню сайту

Наше опитування
На скільки балів ви оцінюєте сайт?
Всього відповідей: 142

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2013 » Березень » 3 » На розширеному засіданні Колегії ДКАУ розглянуто підсумки роботи космічної галузі у 2012 році та завдання на 2013 рік
15:01
На розширеному засіданні Колегії ДКАУ розглянуто підсумки роботи космічної галузі у 2012 році та завдання на 2013 рік
     1 березня 2013 року в м. Києві на ДП ВО "Київприлад" під головуванням Голови ДКА України Алексєєва Ю.С., за участю заступника директора Департаменту - начальника Управління реального сектору економіки Секретаріату Кабінету Міністрів Щербини М. М., керівників провідних підприємств та установ галузі відбулося розширене засідання Колегії ДКА України, на якому розглянуто підсумки роботи космічної галузі у 2012 році та завдання на 2013 рік. 

     В своїй доповіді Голова ДКА України Ю.С. Алексєєв відзначив, що основні зусилля галузі були спрямовані на збереження позитивних тенденцій розвитку космічної діяльності, в тому числі щодо зростання обсягів виробництва і реалізації продукції, розширення присутності та зміцнення позицій вітчизняних підприємств-експортерів ракетно-космічної техніки, технологій та послуг на світовому товарному ринку.

     За підсумками роботи у 2012 році підприємствами галузі вироблено і реалізовано продукції на суму майже 4,3 млрд. грн. (по відношенню до 2011 року обсяги виробництва зросли - на 20%, обсяги реалізації продукції - на 19%).

     Експортовано продукції на 2,5 млрд. грн., що на 5% більше, ніж за 2011 рік. Частка експорту продукції в загальному обсязі реалізації складає 62%. Майже три чверті продукції, що експортована, складає ракетно-космічна техніка.

     Пріоритетними напрямами використання бюджетних коштів у 2012 році було фінансування виконання завдань Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми, фактичне фінансування – 112 млн. грн. (100,0% від запланованих обсягів видатків, що на 53% перевищує показники 2011 року).

     У 2012 році виготовлено шість ракет-носіїв класу "Зеніт". За програмою "Морський старт" з плавучої платформи "Одисей" в Тихому океані здійснено три пуски РН "Зеніт-3SL", які вивели на геостаціонарні орбіти космічні апарати "Intelsat-19", "Intelsat-21" та "Eutelsat-W5A" .

     За проектом «Циклон-4» продовжено роботи з виготовлення систем, вузлів, агрегатів ракети-носія "Циклон-4", здійснено їх експериментальне відпрацювання. До Бразилії відправлена перша партія технологічного устаткування наземного комплексу. На космодромі Алкантара продовжується будівництво головних споруд стартового та технічного комплексів.

     В ДП КБ "Південне" завершено випуск конструкторської та експлуатаційної документації першого ступеня РН "Антарес". Перший демонстраційний пуск РН заплановано на квітень 2013 року.

     Виконувалися роботи щодо створення Національної системи супутникового зв’язку "Либідь". Зокрема, впродовж 2012 року завершено розроблення технічного проекту системи в цілому та її наземного сегменту, розпочато виготовлення ракети-носія та космічного апарата.

     В рамках проекту з Європейським космічним агентством виготовлено та направлено на космодром Куру у Французькій Гвіані два маршових двигуна четвертого ступеня для європейської ракети-носія "Вега". Перший успішний пуск цієї ракети відбувся 13 лютого 2012 року.

     Виготовлено та поставлено до Російської Федерації прилади та комплектуючі для забезпечення пусків ракет-носіїв "Союз" та "Протон".

     Забезпечено дослідну експлуатацію Системи координатно-навігаційного забезпечення України у складі 15 контрольно-коригувальних станцій і Центру контролю навігаційного поля, виконано роботи з її підготовки до проведення Державних випробувань.

     В рамках виконання Програми функціонування і розвитку Національної системи сейсмічних спостережень та підвищення безпеки проживання населення у сейсмонебезпечних регіонах здійснювався контроль за дотриманням вимог міжнародних договорів про обмеження та заборону випробувань ядерної зброї, сейсмічною обстановкою та іншими геофізичними явищами та території України, а також на всій території Земної кулі, зокрема, у 2012 році зареєстровано та оброблено 46443 сейсмічних сигналів.

     В рамках російсько-українського проекту "Радіоастрон" з використанням радіотелескопа РТ-70 забезпечено 167 сеансів приймання інформації загальною тривалістю 180 годин. Отримані дані передаються для оброблення до Російської Академії Наук та Національної Академії Наук України. Виконано завершальні етапи щодо реалізації космічного експерименту "Обстановка" на РС МКС, наукові прилади для реалізації якого на поточний час доставлено на борт РС МКС.

     Протягом року було реалізовано 1144 планових та 364 екстрених замовлень на знімання земної поверхні космічним апаратом "Січ-2", отримано більше 1500 знімків по території Земної кулі загальною площею біля 10 млн. км2, з них по території України біля 300 знімків площею біля 2,3 млн. км2. На їх основі фахівцями ДКА виконано значні об’єми робіт щодо моніторингу надзвичайних ситуацій, вирубок лісових масивів, відстеження схожості озимих культур по різних областях України, екомоніторингу тощо.

     Продовжено роботи з утилізації твердого ракетного палива МБР РС-22. Забезпечено безпечне зберігання 102 споряджених корпусів двигунів, що містять 4 тис. тон твердого ракетного палива. На теперішній час завершено вилучення палива з усіх двигунів третього ступеня. Розпочато вилучення з двигунів другого ступеня, що мають критичні відхилення стану палива від вимог конструкторської документації. Усього вилучено паливо з 61 спорядженого корпусу двигуна (вагою 825 тон). Проведено комплексну державну експертизу об’єкту утилізації порожніх корпусів, що створюється за допомоги США, виконано будівельні роботи, продовжується монтаж технологічного обладнання, розпочато пусконалагоджувальні роботи. Продовжувалися роботи щодо отримання міжнародної технічної допомоги для утилізації протипіхотних мін ПФМ-1(1С) на створених у попередні роки промислових потужностях на Павлоградському хімічному заводі.

     Міжнародна діяльність ДКА була спрямована на подальший розвиток співробітництва у космічній сфері з країнами СНД, Європейського Союзу, Північної та Південної Америки, Азійсько-Тихоокеанського регіону, Близького Сходу та Африки, а також на забезпечення виконання міжнародних зобов’язань України у сфері використання та дослідження космічного простору в мирних цілях за міжнародними договорами.

                                                 Основні завдання на 2013 рік:
- виконання Плану заходів з розвитку космічної діяльності та виробництва космічної техніки на 2013 рік;
- затвердження Верховною Радою України Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми на 2013-2017 роки;
- виготовлення та запуск у грудні 2013 року телекомунікаційного супутника зв’язку "Либідь";
- продовження реалізації міжнародного проекту створення космічного ракетного комплексу "Циклон-4" на пусковому центрі Алкантара;
- продовження робіт за програмами "Наземний старт", "Антарес", "Морський старт", "Вега";
- забезпечення виконання зобов’язань України щодо реалізації міжнародного космічного експерименту "Радіоастрон";
- виконання заходів з підготовки виробництва та створення спеціальних технологій для виготовлення БФРК за темою "Сапсан";
- завершення будівництва промислових об’єктів та початок серійної утилізації твердого ракетного палива МБР РС-22;
- продовження реалізації заходів з реформування підприємств;
- подальший розвиток співробітництва з країнами Європейського Союзу, СНД, Америки, Близького Сходу та Африки, Азійсько-Тихоокеанського регіону, їх космічними агентствами та відповідними структурами;
- участь у Авіаційно-космічному салоні Лє Бурже 2013 та Авіаційно-космічному салоні МАКС-2013.
Переглядів: 606 | Додав: salceson | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Форма входу

Пошук

Календар
«  Березень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Хмаринка тегів

Block title


Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz