Субота
20.04.2024
08:55
Головна
Таємниці Всесвіту Вітаю Вас Гость | RSS Реєстрація
Вхід
Меню сайту

Наше опитування
На скільки балів ви оцінюєте сайт?
Всього відповідей: 142

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2011 » Грудень » 27 » Тверде ядро Юпітера поступово розчиняється у рідині, що оточує його.
16:27
Тверде ядро Юпітера поступово розчиняється у рідині, що оточує його.
    Відповідно до нових підрахунків, проведених вченими  Каліфорнійського університету в Берклі, розмір твердого ядра Юпітера  зменшується. Якщо це дійсно так, то стає зрозуміло, чому атмосфера  планети може бути більш насичена важкими металами, ніж це  передбачалось.

    Вважається, що планети-гіганти на зразок Юпітера чи Сатурна спочатку  були твердими тілами з каменю та льоду. Коли їхня маса перевищила  приблизно 10 мас Землі, вони почали притягувати газ із туманності, у якій  з'явилися самі. У результаті у них утворилися густі атмосфери переважно  з водню та гелію.

    Цікаво, що, відповідно до деяких підрахунків, ядро Юпітера важить    майже у 10 разів більше Землі, у той час, як маса ядра Сатурна може    перевищувати масу нашої планети у 15-30 разів. При цьому сам Юпітер    важить майже у 2,5 рази більше, ніж всі інші планети Сонячної системи    разом узяті. Астрономи з Пекінського університету вважають, що колись    Юпітер зіткнувся із планетою розміром більше Землі, у результаті чого    більша частина його ядра випарувалася. Але Х’ю Вілсон та Буркард  Міліцер вважають, що ядро почало розчинятися із самого початку  утворення газового гіганта.

    Відповідно до ряду гіпотез, ядро Юпітера піддається такому сильному тиску, що воно розчиняється у навколишньому рідкому середовищі. Американські астрофізики вирішили це перевірити. Для цього їм довелося скористатися комп'ютерним моделюванням, оскільки відтворити умови поведінки оксиду магнію - однієї з основних складових ядра Юпітера - при температурі 20 тисяч градусів Цельсія та тиску 40 мільйонів земних атмосфер у лабораторних умовах нереально.

    Дослідники з'ясували, що за таких умов оксид магнію дійсно розчиняється, змішуючись із рідким навколишнім середовищем. «Уявіть сіль на дні склянки», — говорить Вілсон. - «Налийте у нього теплу воду. Поступово сіль розчиниться, внизу вода буде більш солоною, вгорі - менш солоною».

    Ці ж розрахунки пояснюють, чому ядро Сатурна, розмір якого менший від ядра Юпітера, важить при цьому значно більше. Причина криється у тому, що умови всередині шостої планети від Сонця просто не настільки екстремальні.


Переглядів: 538 | Додав: salceson | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу

Пошук

Календар
«  Грудень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Хмаринка тегів

Block title


Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz