Середа
24.04.2024
23:59
Головна
Каталог статей
Таємниці Всесвіту Вітаю Вас Гость | RSS Реєстрація
Вхід
Меню сайту

Категорії розділу
Гайдемарі Стефанишин-Пайпер
Юрій Гагарін
Перший космонавт
Ніл Армстронг
Перша людина на місяці
Леонід Каденюк
Перший космонавт незалежної України
Алан Шепард
Перший Американський астронавт
Павло Попович
перший космонавт-українець
Валентина Терешкова
Перша жінка-космонавт
Джон Янг
Базз Олдрін

Наше опитування
На скільки балів ви оцінюєте сайт?
Всього відповідей: 142

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Астронавти » Ніл Армстронг

Ніл Армстронг

     

     Перша людина яка ступила на місяць

     Ніл Олден Армстронг американський військовий льотчик і астронавт, народився 5 серпня 1930, Вапаконета, штат Огайо, США. Командир «Аполона 11», який виконав політ на Місяць. Він — перший землянин, який ступив на Місяць (20-21 липня 1969) першими його слова після того як він ступив на місяць були: «Це маленький крок для людини, але величезний стрибок для людства».

     Відвідував середню школу в місті Вапаконета; під час навчання в старших класах проходив підготовку в міській авіашколі WFS. У 1947 році вступив до Університету Пердью (Purdue University), де проходив навчання в галузі авіаційної техніки.

     У 1949 році Нілу довелося перервати навчання — його призвали у Військово-морські сили США. У 1950 році Ніл Армстронг став льотчиком ВМФ і був направлений до Кореї. У 1950-1952 роках він брав участь в Корейській війні, в якій здійснив 78 бойових вильотів і був один раз збитий. Отримав медаль «Медаль ВПС» та золоту зірку.

     У 1952 році повернувся до Університету, який успішно закінчив у 1955 році, отримавши ступінь бакалавра наук з авіаційної техніки.

     У 1955 році Армстронг почав працювати в Лабораторії рухових установок ЛА ім. Льюїса (Flight Propulsion Laboratory) у Клівленді, Огайо. А через рік, в 1956 році перейшов на роботу в належну НАСА Станцію вивчення високошвидкісних польотів на базі ВПС Едвардс в Каліфорнії (тепер — Льотно-дослідний центр ім. Драйдена).

     У червні 1958 року був обраний для підготовки як астронавт в рамках реалізації командуванням ВПС програми MISS (Man In Space Soonest). Однак після того, як у серпні 1958 всі роботи з першого пілотованого польоту були віддані НАСА, програма була згорнута.

     У вересні 1962 року був зарахований у другій набір астронавтів НАСА, пройшовши відбір із 250 кандидатів. Пройшов підготовку до польотів за програмами Gemini  та Apollo.

     16-17 березня 1966 року як командир корабля Gemini 8 Ніл Армстронг зробив свій перший політ у космос. Через аварійне припинення польоту більшість запланованих на Gemini 8 завдань залишилися невиконаними, але основна мета — перша стиковка з безпілотною ракетою Agena — була виконана успішно. Тривалість польоту склала 10 годин 41 хвилина 26 секунд.

     16 червня 1969 як командир корабля «Аполлон-11» почав свій другий політ у космос, який увійшов в історію. 20 липня 1969 (21 липня о 3 годині 56 хвилин за середньоєвропейським часом) Ніл Армстронг на очах мільйонів телеглядачів, які спостерігали висадку на Місяць у прямому ефірі, зістрибнув з останньої сходинки місячного посадкового модуля. "That's one small step for a man, one giant leap for mankind", — вимовив він. Армстронг провів за межами космічного корабля 2 години 21 хвилину. Повернувся на Землю 24 липня 1969. Тривалість польоту склала 8 діб 3 години 18 хвилин 35 секунд.

     Загалом Радянський Союз на той час випереджав США у більшості космічних областей, і освоєння космосу проходило в рамках гострого політичного суперництва. Лише розробка програми «Аполлон» дозволила США наздогнати Москву.

     Армстронг згадав драматичний момент під час польоту на 'Аполлоні', коли астронавтам повідомили, що радянський космічний корабель «Луна-15» вже вийшов на орбіту Місяця. На борту у нього не було екіпажу, — згадував Армстронг, — але його секретна завдання полягало в тому, щоб сісти, зібрати зразки ґрунту, відправити їх назад на Землю і дозволити Радам заявити про свою перемогу — перші шматки Місяця, доставлені на Землю людьми '. «Луна-15» не впоралася із завданням і зазнала аварії 21 липня 1969 — через день після того, як американські астронавти зробили перші кроки по місячній поверхні.

     Тим часом, це був перший випадок співпраці між Сполученими Штатами і Радянським Союзом у сфері освоєння космосу. Москва надала американському центру управління польотами в Х'юстоні траєкторію руху Луни-15, щоб не допустити перетину орбіт двох космічних кораблів. Малий жест відкрив нову епоху космічних взаємин двох країн, які тепер вважають свої наукові цілі загальними устремліннями. За словами Армстронга, саме тоді конкуренція почала перетворюватись на співпрацю, і результатом стало 'видатне національне досягнення для обох сторін'.

Категорія: Ніл Армстронг | Додав: salceson (27.04.2011)
Переглядів: 2041 | Рейтинг: 4.0/2
Всього коментарів: 0
Форма входу

Пошук

Хмаринка тегів

Block title


Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz