Пятниця
29.03.2024
14:58
Головна
Каталог статей
Таємниці Всесвіту Вітаю Вас Гость | RSS Реєстрація
Вхід
Меню сайту

Категорії розділу
Ракета-носій "Циклон"
Ракета-носій "Зеніт"
Ракета-носій "Дніпро"
Ракета-носій "Маяк"

Наше опитування
На скільки балів ви оцінюєте сайт?
Всього відповідей: 142

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Українські Ракето-носії » Ракета-носій "Зеніт"

Ракета-носій "Зеніт-3SL"

    

     Ракета-носій (РН) «Зеніт-3SL» складається з допрацьованого двоступеневого РН «Зеніт-2» та розгінного блоку ДМ-SL виготовлення РКК «Енергія» (Росія). Адаптер корисного вантажу виготовляється фірмою Boeing (США).  

     Двоступеневий РН «Зеніт» (головний розробник — КБ "Південне" ім. М. К. Янгеля, виробник — ВО «Південмашзавод», м.Дніпропетровськ) та її наземний комплекс є основою проекту «Морський старт». Запуски ракет здійснюються з плавучого комплексу в екваторіальній зоні.

     На першому ступені РН «Зеніт» встановлено 4-ри камерний рідинний ракетний двигун РД-171 тягою 834,2 тс (це найбільша тяга серед сучасних РРД) виготовлення НПО "Енергомаш" (Росія). На другому ступені встановлено однокамерний РРД РД-120 тягою 85 тс розробки НПО "Енергомаш" (Росія) (виробництво — «Південмашзавод»), а також кермовий двигун РД-8 розробки КБ "Південне" і виробництва «Південмашзавод». На розгінному блоці ДМ-SL встановлено двигун РД-58М тягою 8,66 тс виробництва РКК «Енергія» (Росія). Всі двигуни використовують в якості палива гас і рідкий кисень — як окисник.

     Ракета «Зеніт» здатна виводити на низькі навколоземні орбіти до 13 тон (двоступеневий варіант), на перехідні до геостаціонарних (в триступеневій конфігурації) — від 3,5 тон (космодром Байконур) до 6 тон (екватор, платформа "Одіссей")

Перший старт з морської платформи «Одіссей» було здійснено 27 березня 1999 року з демонстраційним супутником DEMOSat в якості корисного вантажу. Перший комерційний супутник DirecTV було виведено на орбіту 9 жовтня 1999 р. Всього станом на квітень 2010 року здійснено 30 запусків, з яких лише 2 були невдалими

     Невдалі запуски За час існування програми «Морський старт» тільки 2 ракети «пішло за бугор»

     12 березня, 2000 року під час підготовки до запуску супутника ICO F-1 сталася помилка в програмі підготовки РН до старту, яка призвела до неможливості керування польотом на етапі роботи другого ступеня РН).

     30 січня, 2007 року при запуску супутника NSS-8 сталася аварія. Причиною стала неналежна робота двигуна першої ступені РД-171 в результаті потрапляння в турбонасосний агрегат стороннього предмету. Вибух знищив ракету, супутник та значно пошкодив стартову платформу. відновлювальні роботи тривали весь 2008 рік.

     Частково вдалий запуск 28 червня, 2004 року супутника Telstar-18 визнаний частково успішним. Супутник опинився на не розрахункові орбіті в результаті нештатної роботи маршового двигуна розгінного блоку ДМ-SL при другому включенні.

     З 2008 року плануються також старти триступеневого варіанта РН «Зеніт» з космодрому Байконур (проект «Наземний старт»).

     Зокрема, 18 липня 2011 року з Байконура за програмою Радіоастрон українська ракета-носій «Зеніт-3SLBФ» вивела на орбіту російський космічний радіотелескоп «Спектр-Р»

Категорія: Ракета-носій "Зеніт" | Додав: salceson (18.06.2012)
Переглядів: 651 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Форма входу

Пошук

Хмаринка тегів

Block title


Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz