Пятниця
19.04.2024
12:39
Головна
Каталог статей
Таємниці Всесвіту Вітаю Вас Гость | RSS Реєстрація
Вхід
Меню сайту

Категорії розділу
Сузір'я північної півкулі неба

Наше опитування
На скільки балів ви оцінюєте сайт?
Всього відповідей: 142

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Сузір'я » Сузір'я північної півкулі неба

Сузір'я Рись

     Досить велике північне сузір'я з дуже слабих зірок; потрібні справді рисячі очі, щоб їх побачити! Серед них багато подвійних і кратних. Особливо цікава фізична подвійна 10 UMa, компоненти якої 4 і 6 зоряної величини розділені відстанню близько 0,5" і обертаються з періодом близько 22 років. Ця зірка перейшла в Рись з Великої Ведмедиці при уточненні меж сузір'їв, але зберегла своє традиційне позначення. А зірку 41 Рисі (41 Lyn) ми виявимо на території Великої Ведмедиці. Ці приклади наочно указують на відносне переміщення зірок і на умовність меж сузір'їв. Рись займає на небі площу в 545.4 квадратного градуса; 92 зірки видно неозброєним оком.

     Любителів астрономії привабить Міжгалактичний Мандрівник (NGC 2419) – одне з найвіддаленіших кульових скупчень Галактики (275 тис. світлових років від Сонця). Чому його називають "міжгалактичним"? Та тому, що деякі галактики, наприклад, Хмари Магелланові, розташовані до нас значно ближче. Спостерігати це скупчення нелегко: при діаметрі в 4' воно має блиск біля 10 зоряної величини.

     Також біля межі із сузір'ям Рака розташована галактика NGC 2683. Об'єкт є спіральною галактикою видимою майже з ребра, що робить її подібною за формою до класичного науково-фантастичного космічного корабля — літаючої тарілки. Через це астрономи Планетарію і обсерваторії меморіалу астронавта в місті Коко, Флорида, дали їй назву "НЛО-галактика".

Категорія: Сузір'я північної півкулі неба | Додав: salceson (12.04.2013)
Переглядів: 1406 | Теги: Сузір'я | Рейтинг: 3.0/1
Всього коментарів: 0
Форма входу

Пошук

Хмаринка тегів

Block title


Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz